možnosti platieb


Kusové koberce

Kusové koberce

Kusové koberce doplňují prostor a skvěle dotvářejí atmosféru každého interiéru. Koberce plní užitnou i esteticku funkci. Tvar, barva i materiály koberců působí na naše pocity a mohou ovlivnit naši náladu. V naší nabídce kusových koberců najdete různé barvy, tvary i materiály koberců, koberce kusové klasické i koberce kusové moderní. Nové značkové materiály a moderní technologické postupy garantují zvýšenou odolnost kusových koberců proti zašpinění, antistatické vlastnosti a barevnou stálost. Věříme, že si z naší nabídky kusových koberců vyberete a že kusové koberce od nás zkrášlí a zútulní Váš domov.

 

Zatřídili jsme pro Vás koberce do základních kategorií podle užitných vlastností:

Levné koberce V této kategorii jsou koberce, kde nejdůležitějším kritériem při výrobě je výsledná cena produktu. Jde o základní řadu koberců, které jsou na trhu. Výrobní postupy nejsou nijak technologicky náročné a i přesto výsledkem je koberec, který nachází stále své věrné zákazníky. Použité materiály procházely po desítky let svým vývojem. Dnešní moderní syntetické materiály, kterým je u těchto koberců většinou  polypropylenové vlákno, protože je levné, však zaručují i poměrně dobrou stálobarevnost a mají antistatickou a antibakteriální úpravu. 

Koberce shaggy Tady najdete koberce s dlouhým vlasem. Některé mají úpravu heatset frizé. Většinou jsou s antibakteriální a antistatickou úravou. Tento již několik let přetrvávající trend v požadavku na moderní design jistě nikoho nepřekvapuje. A nejde jednom o design. Koberce jsou měkkoučké, příjemné, hebké a teplé, takže chůze po nich je zážitkem. A nejde jenom o chůzi. Koberce shaggy přímo svádějí k lenošení na zemi. Nechte se tedy rozmalovat!

Koberce heatset U těchto koberců je kladen důraz na jejich praktičnost. Koberce zpracované technologií heatset jsou vyhledávané pro svou snadnou údržbu. Tepelně upravené moderní kobercové vlákno zaručuje, že vlas koberce je příjemný, netřepí se, je stálobarevný a snadno se udržuje. Koberce velmi připomínají vlněné koberce. Vlas koberce je hebký, střižený do jedné délky. Výhodou těchto koberců je to, že se vzhledem k použitému materiálu vejdou do nižší cenové kategorie a navíc se dají prát a to dokonce i strojově, což u vlněných koberců nelze.

Koberce heatset frizé Koberce v této kategorii mají vlas dlouhý 7-13 mm. Koberce upravené touto technologií jsou velmi praktické koberce. Jejich vlákno je tepelně upravené, proto má stejné vlastnosti jako výše uvedené heatset koberce, koberce v této skupině však mají navíc frizé úpravu. Tato úprava znamená, že kobercové vlákno je pevně  stočeno. Koberce s vysokou hustotou vlákna a pevným zákrutem buď vůbec, nebo jen minimálně ukazují stopy a zároveň se skoro nevytlačují pod nábytkem. Koberce heatset frizé mají dlouhou živostost a hodí se i do frekventovějších obytných prostor. Krátký vlas je velmi praktický na údržbu. Vlas je střižen do stejné výšky.

Koberce carvingové Tyto koberce jsou většinou upravené technologií heatset frizé a mají tedy stejné vlastnosti, jako koberce ve výše uvedených dvou kategoriích jen s tím rozdílem, že jejich vlas je střižen do několika výšek a proto na koberci ukazuje jakýsi plastický 3D efekt. Koberce s krátkým vlasem jsou vysoce praktické, dobře se čistí a udržují.

Koberce buklé To je klasika všech klasik. Kdo by neznal bukláky? Koberce jsou oblíbené právě pro nízký vlas, velmi jednoduchou údržbu a odolnost. Je možné je umístit i ven, například na terasu. Koberce konstrukce boucle jsou všívané koberce s hrubě zrnitým, uzlíkovým  povrchem. Často vypadají,  jako by byly vyrobené z přírodních mateiálů.

Smyčkové koberce Smyčkové koberce se také velmi dobře udržují. Jsou vyráběné z metrážových koberců s nízkou smyčkou a obšívané profesionálním obšívacím strojem. Smyčkové koberce patří také k těm nejpraktičtějším, navíc s velmi nízkou cenou. Mají celoplošný velmi jemný vzor a hodí se prakticky do každého interieru.

Vlněné koberce Tyto koberce jsou hodnotným luxusním doplňkem interiéru. Vlna je staletími prověřeným tradičním materiálem. Při správné údržbě hodnota koberců v čase prakticky neklesá. Ale ani vlněné koberce nejsou nijak náročné na údržbu. Struktura vlněných vláken udržuje nečistoty a prach na povrchu vlákna a tím tak napomáhá odstranění nečistot při pravidelné údržbě. Tuk lanolin,  který je obsažen ve vlněném vláknu, dokáže vlněný koberec ochránit před nečistotami a vlhkostí. Z tohoto důvodu můžeme říci, že vlněné koberce mají samočistící schopnost.

Dětské koberce Tyto koberce se dětem opravdu líbí! A to je velmi důležité. Koberce mají veselé barvy, na některých jsou oblíbené pohádkové postavičky. V této kategorii nalezneme i koberce hrací. Je to tak, i koberce mohou být hračkou. Zvláště, když jsou na nich silnice, na kterých si dítě může jezdit s autíčky. No to je paráda! Nebo například koberce Člověče nezlob se. Tyto se dodávají včetně hracích figurek. Ve školkách a školách to už pochopili. Proč by dítě takový koberec nemohlo mít i doma? Kdo si hraje, nezlobí!

                                                                                                                                                                                                             smiley