X

Na těchto webových stránkách jsou zpracovávány cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a systémová data. V případě nesouhlasu vezměte prosím na vědomí, že některé funkce našich webových stránek nemusí bez použití cookies fungovat správně.

Beru na vědomí
Nesouhlasím
možnosti plateb
Široká nabíka koberců

    Zútulněte si váš domov

Nejtěžší úlohou při zařizování interiéru bývá jeho zútulnění. Nápadů, jak proměnit neosobní prostor v příjemný domov, existuje celá řada. Pomůže správné osvětlení, živé či umělé květiny, obrazy rozvěšené po stěnách, polštáře a deky rozprostřené na křesle či gauči, a především kusové koberce, které celý prostor opticky rozčlení a krásně zahřejí jak na pohled, tak na dotek.

Kvalitní a originální kousky Vykouzlit příjemný domov umí také nábytek. Vsaďte na kvalitní a originální kousky, které zaženou nudu a upoutají pozornost. Dávejte si však pozor na jejich správné rozmístění, mělo by zůstat dostatek prostoru pro volný pohyb. Abyste ponechali místnosti vzdušnost, rozestavte nábytek podél stěn nebo do diagonály a vytvořte zajímavý akcent. Velký prostor můžete rozdělit do několika menších částí podle účelu. Například v obývacím pokoji, který slouží k odpočinku a relaxaci, může vedle televizního koutku vzniknout prostor pro hraní, čtení, přidáte-li jídelní stůl pak i pro stolování.

Buďte kreativní

Základními kusy, které zde rozhodně nesmí chybět, jsou pohodlná sedací souprava a především obývací stěna. Zapomeňte však na ty staré a nemotorné, které znáte z minulosti. Ty současné jsou totiž zcela odlišné, a to díky své flexibilitě a multifunkčnosti. Nabízí prostor i pro vaši kreativitu - moderní modulární modely si můžete složit zcela libovolně a obměňovat je podle aktuálních trendů. Doplnit je lze například o knihovny či komody, které poskytnou vítaný úložný prostor navíc. Vybírejte je tak, aby spolu vzájemně ladily – tvarem, barvou i materiálem. Tuto harmonii dodržte také v případě, že máte obývací pokoj propojen s kuchyní. Vyhněte se nevkusným kontrastům, extrémním barevným přechodům, ale i nudě a fádnosti. Se zařizováním začněte u kuchyňské linky a jídelny, podle toho potom laďte obývák. Klasikou je bílá, chybu neuděláte ani se dřevem – hlídejte si však správný barevný odstín. Tak, vykouzlete si z vašeho bydlení místo, ze kterého bude přímo sálat příjemná atmosféra!